Informacje

Ultra-Bies biegi górskie


W 2023 roku po raz kolejny chcemy zaprosić Was do mitycznej bieszczadzkiej krainy na Festiwal Biegowy UltraBies. Jako potomkowie Sana, od pokoleń żyjący na bieszczadzkiej ziemi, chcemy pokazać Ci piękno tych gór na swój, biegowy sposób. Jesteśmy stąd i Bieszczady znamy jak własną kieszeń. Zabierzemy Cię więc w miejsca, w których biegowe kroki rzadko dotąd były stawiane. Spotkamy się w Dołżycy k/ Cisnej – miejscu stanowiącym bramę do świata połonin. Tutaj, przy Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej, w Karczmie Skup Runa Leśnego, znajdować się będzie Centrum Wszystkiego, a członkowie #GanguBiesa wydadzą Ci pakiet, ciepłą zupę i odpowiedzą na każde pytanie. W drugiej edycji imprezy czeka na Ciebie pięć tras zmagań wśród lasów i rzek, na których kiedyś panował Zły Bies, a po których, dzięki Sanowi, możemy dzisiaj biegać i cieszyć się ich pięknem.

Ultra-Bies biegi górskie


W 2022 roku po raz pierwszy zapraszamy Cię do mitycznej bieszczadzkiej krainy na Festiwal Biegowy UltraBies. Jako potomkowie Sana, od pokoleń żyjący na bieszczadzkiej ziemi, chcemy pokazać Ci piękno tych gór na swój, biegowy sposób. Jesteśmy stąd i Bieszczady znamy jak własną kieszeń. Zabierzemy Cię więc w miejsca, w których biegowe kroki rzadko dotąd były stawiane. Spotkamy się w Dołżycy k/ Cisnej – miejscu stanowiącym bramę do świata połonin. Tutaj, przy Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej, w Karczmie Skup Runa Leśnego, znajdować się będzie Centrum Wszystkiego, a członkowie #GanguBiesa wydadzą Ci pakiet, ciepłą zupę i odpowiedzą na każde pytanie. W pierwszej edycji imprezy czekają na Ciebie cztery odsłony zmagań wśród lasów i rzek, na których kiedyś panował Zły Bies, a po których, dzięki Sanowi, możemy dzisiaj biegać i cieszyć się ich pięknem.

Informacje o trasach


10- kilometrowy Przebiegły Leszy przeprowadzi Cię z bacówki Jaworzec przez takie szczyty jak Czerenina i Falowa do mety w Skupie Runa Leśnego. Niestrudzony San to 30-kilometrowa propozycja startująca w miejscowości Rajskie i biegnąca przez tajemniczą, przepiękną i historyczną, już nieistniejącą wieś Studenne, dalej przez Korbanię i Łopiennik do Dołżycy. Zwodnicza Rusałka na 44- kilometrowej, maratońskiej trasie znad Soliny w Polańczyku, zaprowadzi Cię dzikimi lasami tam, gdzie prowadzi Leszy i San. Niezniszczalny Raróg to 65 kilometrów spod kamieniołomu w Bóbrce, przez zapore w Myczkowcach i Solinie, pięknymi i malowniczymi trasami przez miejscowość Łopienka prowadzi do Skupu Runa Leśnego w Dołżycy. - Propozycja dla najmocniejszych, Dziarski Czad o długości 102 kilometrów, wystartuje spod solińskiej zapory i zaprowadzi Cię w rejon Cisnej; po drodze będziesz miał możliwość zobaczyć z wieży widokowej na Korbani pasmo połonin, a z drugiej strony zaporę w Solinie, przebiegniesz między innymi przez Łopiennik, Jasło, Rabią Skałę i Przełęcz Orłowicza, aż dotrzesz tam, gdzie wszystko się kończy, czyli do Skupu Runa Leśnego w Dołżycy.

Polski